20 sierpnia 2018
 Restauracja    Kawiarnia    Zajazd    Gospoda    Karczma    Pizzeria    Pub    Night Club    Bar  
Miasta  
  Warszawa
1703 
  Kraków
811 
  Poznań
475 
  Gdańsk
320 
  Gdynia
189 
  Sopot
146 
  Wrocław
463 
  Katowice
301 
  Szczecin
261 
  Łódź
18 
  Lublin
296 
  Jelenia Góra
73 
  Zakopane
110 
  Opole
145 

Obiekty  
  Restauracja 5178 
  Kawiarnia 345 
  Zajazd 310 
  Gospoda 50 
  Karczma 146 
  Pizzeria 724 
  Pub 264 
  Night Club 21 
  Bar 1103 

Województwa  
  dolnośląskie
  kujawsko-pomorskie
  lubelskie
  lubuskie
  łódzkie
  małopolskie
  mazowieckie
  opolskie
  podkarpackie
  podlaskie
  pomorskie
  śląskie
  świętokrzyskie
  warmińsko-mazurskie
  wielkopolskie
  zachodniopomorskie

Biura Podróży  
Lotniska  
Przewoźnicy  
Rekomendacje  
Kontakt  
 Wyszukiwarka
szukaj szczegółowo

Tłumienie niepożadanych dźwięków w restauracji

Klienci restauracji oczekują nie tylko wybornie smakujących potraw, ale również chwili wytchnienia, spokoju. Nawet najlepsze chęci personelu może zepsuć nadmierny hałas panujący w lokalu.

Kumulacja dźwięków - stukania się kieliszkami, rozmów klientów, nieustannie otwierających się drzwi i odgłosów wydobywających się z kuchni - powoduje, że przebywanie w takim pomieszczeniu po chwili staje się koszmarem.

Wysoki poziom dźwięku ma szkodliwy wpływ na ludzki organizm. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach, w których panuje hałas męczy nie tylko psychicznie i fizycznie, ale również pogarsza samopoczucie.

Zmniejszając poziom hałasu o 10 dB w stosunku do tego, jaki jest na zewnątrz, odniesiemy wrażenie, że jest on aż o połowę mniejszy. Chcąc wyeliminować w możliwie najwyższym stopniu hałas w lokalu należy pamiętać o tym już we wstępnej fazie projektowania wnętrz czy budowy.

  • Pierwszą inwestycją, która zadba o komfort gości jest zakup okien, których szyby cechują się zwiększoną izolacyjnością akustyczną.
  • Wybierając okna do restauracji powinnyśmy zwróci uwagę na wskaźnik Rw, który pokazuje poziom tłumienia dźwięków z zewnątrz. Im większy, tym lepiej. Dźwiękochłonne szyby muszą również być profesjonalnie zamontowane.

  • Jeśli dysponujemy sporą sumą pieniędzy możemy pozwolić sobie na izolację akustyczną budynku, która bez wątpienia okaże się bardzo dobrym rozwiązaniem, choć drogim.
  • Zdecydowaniem tańszym i bardzo atrakcyjnym sposobem może być zamontowanie podwieszanych sufitów, które dobrze absorbują dźwięki. Oczywiście muszą być wykonane z odpowiedniego rodzaju płyt, które posiadają takie właściwości.
  • Oryginalnie zaprojektowane rolety zewnętrzne mogą pełnić funkcję zarówno tłumiącą jak i dekoracyjną. Aby dobrze spełniały swoje zadanie muszą być wykonane z aluminium i zawierać piankę w środku. Dodatkowo izolują termicznie oraz zaciemniają.

Mimo starań niektórych dźwięków nie można wyeliminować, w związku z tym należy zrobić wszystko, aby zminimalizować ich działanie.

  • Zredukuj albo zatrzymaj źródło dźwięku. Wyposażenie umieszczone blisko sali dla gości powinno działać bardzo cicho. Należy je regularnie konserwować, tak aby zapobiec wydobywaniu się z urządzeń zakłócających atmosferę dźwięków.
  • Wprowadź inne nastrojowe dźwięki, ściszoną muzykę w tle, albo naturalne dźwięki (śpiew ptaków, szum potoku), aby zamaskować zbyteczne odgłosy.

Te i wiele innych cennych wskazówek znajdziesz w poradniku Zarządzanie restauracją: Projektowanie restauracji, wystrój i wyposażenie z serii: Biblioteka Nestlé FoodServices.

Justyna Warchoł – Gastrona.plZobaczcie Państwo :

Design w restauracji

Kolory w restauracji

Wpływ kolorów na apetyt

Kawiarniane i restauracyjne ogródki


Show kitchen zachwyca gości

Rośliny na zewnątrz i w środku restauracji

Muzyka w restauracji uspokaja i relaksuje

Tłumienie niepożądanych dźwięków w restauracji


Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.

 
<< powrót


Copyright © 2002 TSA Sp. z o.o                                                          | BACK | TOP | HOME |