20 sierpnia 2018
 Restauracja    Kawiarnia    Zajazd    Gospoda    Karczma    Pizzeria    Pub    Night Club    Bar  
Miasta  
  Warszawa
1703 
  Kraków
811 
  Poznań
475 
  Gdańsk
320 
  Gdynia
189 
  Sopot
146 
  Wrocław
463 
  Katowice
301 
  Szczecin
261 
  Łódź
18 
  Lublin
296 
  Jelenia Góra
73 
  Zakopane
110 
  Opole
145 

Obiekty  
  Restauracja 5178 
  Kawiarnia 345 
  Zajazd 310 
  Gospoda 50 
  Karczma 146 
  Pizzeria 724 
  Pub 264 
  Night Club 21 
  Bar 1103 

Województwa  
  dolnośląskie
  kujawsko-pomorskie
  lubelskie
  lubuskie
  łódzkie
  małopolskie
  mazowieckie
  opolskie
  podkarpackie
  podlaskie
  pomorskie
  śląskie
  świętokrzyskie
  warmińsko-mazurskie
  wielkopolskie
  zachodniopomorskie

Biura Podróży  
Lotniska  
Przewoźnicy  
Rekomendacje  
Kontakt  
 Wyszukiwarka
szukaj szczegółowo

Tomasz Jakubiak o swoim nowym koncepcie kulinarnym

W sercu warszawskiej Saskiej Kępy przy ulicy Francuskiej pojawiło się nowe miejsce – obowiązkowy punkt na kulinarnej mapie stolicy dla wszystkich miłośników street foodów. Spoko Buła to efekt osobistych upodobań, a przede wszystkim wieloletnich doświadczeń Tomasza Jakubiaka.
 
Street food to filozofia wolności połączonej z jakością. Przyjemnością jest jedzenie burgera siedząc na krawężniku, ubrudzenie się sosem. Poza tym ocena tego dania jest błyskawiczna - decyduje pierwszy kęs. Dlatego jakość składników, ich połączenie, musi być na najwyższym poziomie – komentuje szef kuchni. 
 
Dlaczego Tomasz Jakubiak sięgnął po taką formułę? Jak deklaruje – kanapka to od najmłodszych lat jego ulubione danie i bez względu na część świata, zawsze uniwersalne. – Z kanapką jest jak z herbatą – najlepiej smakuje, jak ci ktoś ją przygotuje – dodaje kucharz. Upodobania te połączył z doświadczeniami z licznych podróży. Chcąc dzielić się z innymi tym, co sam najbardziej lubi jeść, zdecydował o powstaniu Spoko Buły.
 
Filozofia kuchni street foodu przy Francuskiej 50
 
Z założenia Spoko Buła to tradycyjne smaki kuchni polskiej, wysokiej jakości lokalne produkty, połączone z egzotyką kuchni azjatyckiej, czy meksykańskiej. Kuchnia Tomasza Jakubiaka opiera się na mięsie. W menu restauracji znajdziemy kanapki z tym, co – jak mówi szef kuchni – lubi każdy. Mięsa szarpane, mielony, kaczka. Jest też Fiszka – rybna propozycja dla wegetarian. Oryginalne nazwy kanapek – Świnia w Pomidorach, Mućka w Korei, czy Gruba Ciotka z Wąsem biorą się ze skojarzeń, wspomnień właściciela.
 
Podstawą kuchni są świeże, lokalne, wysokiej jakości składniki dostarczane do restauracji bezpośrednio od producentów. Dodatkowo, do mostka wołowego od lokalnego dostawcy, kiszonek z ryneczku na Placu Szembeka, polskich ziół, czy specjalnie wypiekanych brioszek, Spoko Buła dokłada samodzielnie przygotowane pastrami, czy konfitury z porzeczek i śliwek. 
 
Koncept i kontener, które mają przyszłość
 
Lokal przy Francuskiej 50 ma kulinarną tradycję. Tu mieściły się słynne Zapiexy. Odwołanie do lokalności, historii stolicy klient odnajdzie także w wystroju restauracji.
 
Obecnie Tomasz Jakubiak prowadzi działania, które rozwiną sieć street foodowych restauracji. Mowa o franczyzie. Powstał już projekt nowych lokalizacji restauracji w kilku rejonach Polski. Ważne jest to, że i tu szef kuchni uszanuje lokalne produkty i gusta.

Oprócz standardowego menu, w restauracjach na Pomorzu, czy w górach znajdą się kanapki wg przepisu Tomasza Jakubiaka, ale skomponowane także z tamtejszych produktów i odwołujące się do lokalnych tradycji.
 
Dodatkowo szef kuchni planuje nową formę swoich restauracji. Street foodowy lokal w kontenerze? Czemu nie. Prawie 20 metrów kwadratowych obudowanych drewnem, z całorocznym ogródkiem. I przede wszystkim tam, gdzie są ludzie!

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.

<< powrót


Copyright © 2002 TSA Sp. z o.o                                                          | BACK | TOP | HOME |